89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Sprawozdanie z obchodów 25-lecia Jedności Niemiec i stosunków polsko-niemieckich- 20.09.2015


Dnia 20 września br. odbyła się w Gdańsku na Ołowiance uroczysta ceremonia obchodów 25-lecia Jedności Niemiec i stosunków polsko- niemieckich. Z tej okazji 1 uczeń naszej szkoły- Grzegorz Januszewski ( kl. 3 TEE) został zaproszony na tę  uroczystość wraz z opiekunem p. Elżbietą Żuchowską, która odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej. Na uroczystość Zjednoczenia Niemiec zostali bowiem zaproszeni wszyscy
(siedmioro) laureaci finału konkursu Wiedzy o Niemczech, który zorganizowało Centrum Herdera wraz z UG dn. 11.06.15.
Na uroczystość tę zaproszono m.in. przewodniczącego Bundestagu- prof. dr Norberta Lammerta, byłych prezydentów RP: p. Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsę, prezydenta miasta Gdańska- p. Pawła Adamowicza oraz współorganizatorkę – panią konsul generalną Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku- Cornelię Pieper. Całą uroczystość sprawowała pani konsul generalna C. Pieper.
Po godzinnej części odczytowej w/w osób odbył się uroczysty koncert Orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic pod dyrekcją znakomitego dyrygenta z Estonii Kristjana Jărvi. Koncert rozpoczął się hymnem Niemiec oraz Polski oraz „Odą do radości”- IX Symfonia Bethovena, a później grano utwory pochodzące z obszaru bałtyckiego- ze Skandynawii.
Po części oficjalnej odbył się bankiet w Hotelu Gdańsk niedaleko przy ul. Szafarnia.

Elżbieta Żuchowska

 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.