89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Zjazd Sybiraków

 

Dnia 17 września br. uczniowie klas III LOp oraz III Low wybrali się wraz z opiekunem Panem Piotrem Pawlickim na Zjazd Sybiraków do Szymbarka. Podczas obchodów uroczystości, uczniowie klas maturalnych zwiedzili Szymbark. Uczestniczyli we Mszy św. w Kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego oraz skorzystali z atrakcji tej malowniczej kaszubskiej miejscowości. Najważniejszym celem wyjazdu było jednak przypomnienie prawdziwych losów zesłańców, spisywanych przez żyjących Sybiraków i przekazywanie ich młodym pokoleniom. Uczniowie klas mundurowych podczas Mszy św. wystawili Sztandar Szkoły, który godnie reprezentował naszą placówkę podczas tegorocznego Zjazdu Sybiraków.

 

Tekst i zdjęcie: Patryk Jutrzenka Trzebiatowski

 

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 11:08
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.