Zjazd Sybiraków

Dnia 17 września br. uczniowie klas III LOp oraz III Low wybrali się wraz z opiekunem Panem Piotrem Pawlickim na Zjazd Sybiraków do Szymbarka. Podczas obchodów uroczystości, uczniowie klas maturalnych zwiedzili Szymbark. Uczestniczyli we Mszy św. w Kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego oraz skorzystali z atrakcji tej malowniczej kaszubskiej miejscowości. Najważniejszym celem wyjazdu było jednak przypomnienie prawdziwych losów zesłańców, spisywanych przez żyjących Sybiraków i przekazywanie ich młodym pokoleniom. Uczniowie klas mundurowych podczas Mszy św. wystawili Sztandar Szkoły, który godnie reprezentował naszą placówkę podczas tegorocznego Zjazdu Sybiraków.

Tekst i zdjęcie: Patryk Jutrzenka Trzebiatowski

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 11:08