89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Powrót Mistrza

W ramach cyklicznych „Spotkań z absolwentami” uczniowie klasy II TM/TMT gościli Marcina Łęgowskiego, byłego reprezentanta Polski w boksie, brązowego medalistę Mistrzostw Europy w Liverpoolu.
Pan Marcin ukończył najpierw zasadniczą szkołę zawodową, a następnie technikum mechaniczne. Jego wychowawcami byli mgr Marek Koperski i mgr inż. Ryszard Poznań. Po zakończeniu kariery sportowej M. Łęgowski podjął pracę jako ratownik w Parku Wodnym w Chojnicach, a w 2014 r. wybrany został do Rady Miejskiej.
Mistrz Polski w boksie zaimponował młodzieży nie tylko umiejętnościami pięściarskimi, ale również charakterem i determinacją.
Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących przebiegu kariery, stoczonych walk, przeciwników. Absolwent naszej szkoły chętnie opowiadał też o zgrupowaniach przed zawodami, treningach czy sportowej diecie.
Młodzież wysłuchała również wspomnień z okresu nauki, kiedy M. Łęgowski łączył obowiązki uczniowskie z wyczynowym uprawianiem sportu.

 

Były pięściarz, a obecnie trener, pokazał też przyszłym technikom pokaźną kolekcję swoich medali. Trofea te wywarły na uczniach wielkie wrażenie, podobnie jak postawa życiowa mistrza – człowieka szanowanego i cieszącego się społecznym zaufaniem.

Kazimierz Jaruszewski

Zobacz więcej zdjęć w Galerii

 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.