89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Kamienie Pamięci

Nasi uczniowie angażują się również w realizację ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Patryk Jutrzenka Trzebiatowski i Jarosław Pubanc z klasy II LO P przystąpili do projektu „Kamienie Pamięci – Z Modlitwą Ojczyźnie” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. W przedsięwzięciu tym brali udział uczniowie ze szkół wszystkich województw oraz z kilku szkół poza krajem.
Patryk i Jarek pod opieką nauczyciela języka polskiego przygotowali materiał konkursowy pn. „Dwie ambony księdza Stanisława”. Uczniowie wykonali 8 zadań projektowych, w tym m.in. odbyli wycieczkę terenową śladami księdza Stanisława Kossaka-Główczewskiego (Małe Chełmy, Brusy, Chojnice, Toruń), dotarli do osób związanych z osobą kapłana, przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną, opracowali ekspozycję czasową w szkolnej bibliotece. Ksiądz Stanisław posługę duszpasterską łączył z pasją myśliwską, stąd tytuł projektu przywołujący dwie, jakże różne, ambony. W 1939 r. kapłan wywodzący się z ziemi zaborskiej został zamordowany przez Niemców w podtoruńskim lesie Barbarka.

Zgromadzony i uporządkowany tematycznie materiał uczniowie przesłali do Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku, którego pracownicy koordynowali działania projektowe i przygotowali galę finałową. W spotkaniu tym Patryk i Jarek nie mogli uczestniczyć, ale otrzymali, drogą pocztową, wspaniałe upominki za swój kilkumiesięczny wysiłek. A w szkole pozostanie pamiątka w postaci Kamienia Pamięci…


Kazimierz Jaruszewski

Zobacz więcej zdjęć w galerii

 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.