89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Sprawozdanie z Konkursu wiedzy o Niemczech-

Dnia 11 czerwca br. odbył się finał Konkursu wiedzy o Niemczech w Gdańsku. Konkurs ten zorganizowało Centrum Herdera przy współpracy Uniwersytetu Gdańskiego.

Do konkursu tego zakwalifikował się jeden uczeń z naszej szkoły (spośród 5-ciu, którzy reprezentowali nasza szkołę) Grzegorz Januszewski. W I etapie, który odbył się 23.04.15, zajął III miejsce, uzyskując 73 punkty na 100. Wówczas wyłoniono ok. 50-ciu uczniów z różnych szkół województwa pomorskiego, którzy uzyskali >50 pkt.

Część I finału polegała na rozwiązaniu testu pisemnego, w którym były zadania zamknięte i kilka otwartych. Łącznie można było uzyskać za ten test 70 punktów. Uczniowie mieli na rozwiązanie go 40 minut czasu. Po tej części był przerwa na poczęstunek. Po przerwie było krótkie wystąpienie dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz gość specjalny konsul Republiki Federalnej Niemiec- pani Cornelia Pippa. Po tej części wyczytano finałową szóstkę, która przeszła do ścisłego finału- części ustnej.

Do ścisłego finału przeszło w sumie 7-miu uczniów. którzy uzyskali łącznie z dwóch części najwięcej punktów. Nasz uczeń G. Januszewski miał w sumie 118 punktów i uzyskał w tym momencie IV lokatę.

W części ustnej uczniowie ci losowali zestaw, który składał się z 3 pytań:

1.- dotyczyło historii Niemiec,

2.- dot. gospodarki Niemiec

3.- skojarzeń odnośnie dwóch zdjęć.

Ostatecznie Grzegorz Januszewski zajął VI miejsce, co jest ogromnym sukcesem jego, jego nauczycieli i naszej szkoły, która jako jedyna reprezentowała nasze piękne miasto Chojnice.

Pragnę nadmienić, że do finału awansowało ok. 50-ciu uczniów spośród 400 z około 35 szkół naszego województwa.

Elżbieta Żuchowska

 

Poprawiony: czwartek, 09 lipca 2015 13:10
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.