XI Konkurs Papieski- II etap już za nami.

Jest o co walczyć- laureaci z każdego regionu konkursowego, pojadą na wycieczkę do Rzymu. Jan Paweł II wciąż inspiruje młodzież. Mija 10 lat od śmierci papieża Polaka, dzisiejsi nasi licealiści i technicy mogą niewiele pamiętać z pontyfikatu, który skończył się gdy byli jeszcze dziećmi. Jednak liczba uczestników II etapu konkursu ( 81 uczniów) pokazuje, że osoba papieża Polaka pobudza do twórczego myślenia kolejne pokolenia, młodzież nasza chętnie konfrontuje swoje poglądy z papieskim nauczaniem. Z zapałem zgłębia katolicką naukę społeczną, szczególnie bliską Janowi Pawłowi II. Do finału ogólnopolskiego konkursu zakwalifikowało się sześciu uczniów. O majowych wynikach poinformujemy. Powodzenia.

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 10:48