XI edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach przystąpił do XI edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Konkurs ten otrzymał patronat honorowy m.in. Ministra Edukacji Narodowej, Prymasa Polski Abp Wojciecha Polaka ,Metropolity Krakowskiego Abp Kardynała Stanisława Dziwisza i ordynariuszy poszczególnych diecezji w całym kraju.

To największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Głównym celem jest rozpowszechnienie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Z wielką radością informujemy, że zakończył się I etap Konkursu papieskiego. Liczba uczestników, uczniów naszej szkoły, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Do I etapu przystąpiło 143 uczniów z klas I- IV. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że zorganizowany konkurs cieszył się tak wielką popularnością wśród naszej młodzieży. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, ponieważ 99 % uczestników zakwalifikowało się do II etapu konkursu. O wynikach poinformujemy- powodzenia.