Narkotykom mówię NIE!

Dnia 28 I 29 listopada 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z panią nadkomisarz Elwirą Lelental. Spotkanie dotyczyło profilaktyki związanej z środkami psychoaktywnymi.

Narkotykom mówię NIE

Program szkolenia:
klasyfikacja środków odurzających i sposobów ich zażywania
omówienie "Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" / znamiona przestępstw i ich skutki prawne /
konsekwencje zdrowotne osób zażywających środki odurzające
AIDS i inne choroby związane z narkomanią
jak ustrzec się na dyskotece przed "tabletką gwałtu"- hiszpańską muchą
przedstawienie przykładów z życia rodzin dotkniętych narkomanią, w których uczestniczyła, w ramach czynności służbowych, prowadząca warsztat
jak zachować się na dyskotece, aby nie zostać ofiarą narkotyku "krokodyl"
ośrodki medyczne i społeczne, w których mogą szukać pomocy osoby uzależnione
nauka odmowy wzięcia narkotyku

Kierowane jest do:
Rad Pedagogicznych, rodziców lub młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich.

Forma zajęć:
wykład interaktywny

Czas trwania:
5 godz.

Informacje o osobie prowadzącej:
nadkom. mgr Elwira Lelental - kierownik Sekcji ds. "Zwalczania przestępczości narkotykowej" Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.