89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
UROCZYSTE WRĘCZENIE ŚWIADECTW UCZNIOM KLAS MATURALNYCH

 


„Są chwile, w których musisz zmienić świat,
na przekór mimo jego wad.
To życie przecież w końcu Twoje jest,
marzenia spełnisz jeśli chcesz (…)

Ty możesz wszystko, możesz wszystko,
gdy bardzo tego chcesz.
Dziś zmienić przyszłość, zmienić wszystko,
bo bardzo tego chcesz (…)”

Słowami piosenki zespołu Tabb & Sound'n'Grace „Możesz wszystko” rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Nie był to przypadkowy repertuar, ponieważ w tym roku główne przesłanie skierowane do przyszłych absolwentów, to uświadomienie młodym ludziom, że w „dorosłym życiu” trzeba wierzyć we własne możliwości i wytrwale dążyć do realizacji postawionych sobie celów.

Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły Adam Krause, który w swym przemówieniu do naszej młodzieży podkreślał, że świat stoi przed nimi otworem i ma nadzieję, że wszystko to, czego nauczyli się w tej szkole, wykorzystają w realizacji swoich życiowych planów. Dyrektor kilkakrotnie przypominał przyszłym absolwentom, że drzwi naszej szkoły są dla nich zawsze otwarte. Prosił, aby nie zapomnieli o swojej szkole, o swoich nauczycielach i wychowawcach i odwiedzali ją jak najczęściej. Na koniec życzył wszystkim „połamania pióra” na egzaminie maturalnym. Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców pan Piotr Kosobucki.

Kolejnym punktem uroczystości, niewątpliwie najważniejszym, było wręczono świadectw uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Po świadectwach przyszła pora na dyplomy za różne formy aktywności szkolnej. W tym roku pierwszy raz została wręczona Złota Tarcza Wzorowego Absolwenta, którą otrzymał Jan Kuczkowski, uczeń klasy IV TMM. Jak co roku, za udział w różnych formach rywalizacji sportowych, za wylany pot, za wytrwałość i poświęcenie doceniono również sportowców.

Po tej części przyszedł czas na przemowy uczniów klas trzecich oraz maturzystów. W tym momencie ze sceny padło wiele szczerych i ciepłych słów skierowanych do wychowawców oraz nauczycieli.

Punktem końcowym uroczystości było wręczenie świadectw pozostałym uczniom oraz wykonanie pamiątkowych fotografii.


Drodzy Maturzyści, życzymy Wam, abyście dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę w planowaniu swojej życiowej drogi . Wierzymy, że wyniki egzaminu maturalnego będą zgodne z Waszymi oczekiwaniami i pozwolą dostać się na wymarzone kierunki studiów lub dostać się do dobrej pracy.

Powodzenia!!!

 

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 11:24
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.