89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home aktualności Mobilne centrum szkoleniowe firmy Cellpack z wizytą w naszej szkole.
Mobilne centrum szkoleniowe firmy Cellpack z wizytą w naszej szkole.

W dniu 19 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami łączenia i zakańczania kabli elektroenergetycznych przy użyciu osprzętu kablowego szwajcarskiej firmy Cellpack Electrical Products.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II, III, i IV Technikum Elektrycznego.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: teoretyczną, w trakcie której przedstawiono firmę Cellpack, zakres produkcji, zastosowanie produktów oraz praktyczną, w trakcie której uczniowie na trzech specjalnych stanowiskach mogli własnoręcznie wykonać mufy średniego napięcia w technologii hybrydowej. Podczas instalacji mieli okazję posłużyć się specjalistycznymi narzędziami do przygotowywania kabli średniego napięcia.

więcej info poniżej: kliknij więcej

galeria - kliknij zdjęcie

 

 

Zapoznali się również z technologiami żywicznymi i żelowymi, które mogą wykorzystać już dzisiaj w przydomowych naprawach instalacji niskiego napięcia.

Część praktyczna mogła zostać przeprowadzona dzięki mobilnemu centrum szkoleniowemu (Mobile Training Centre). Auto oprócz profesjonalnych stanowisk instalacyjnych było wyposażone w tablice przedstawiające modele muf, głowic i osprzętu kablowego w różnych technologiach.

Uczniowie podczas prezentacji poszerzyli nie tylko wiedzę na temat osprzętu kablowego, ale również o coraz częstszym stosowaniu linii kablowych zamiast linii napowietrznych. Zastosowanie linii kablowych pozwala wyeliminować awarie, jakie powstają podczas nawałnic, których jeszcze niedawno doświadczyliśmy. Aktualnie większość Operatorów Sieci Energetycznych (dawnych Zakładów Energetycznych) uruchamia projekty kablowania istniejących linii napowietrznych. Oznacza to, że branża elektroenergetyczna przez najbliższe kilkanaście, a może i kilkadziesiąt lat będzie potrzebować wykwalifikowany personel.

Każdy z uczniów otrzymał Certyfikat firmy Cellpack z uczestnictwa w zajęciach teoretyczno-praktycznych.

Szczegóły na temat firmy Cellpack można znaleźć na www.cellpack.com

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 12:50
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.