89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home aktualności Lekcje uświadamiające o handlu ludźmi
Lekcje uświadamiające o handlu ludźmi

Dnia 13 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
w Chojnicach  przeprowadził lekcję  w klasach  IV Technikum. Spotkanie obejmowało aktualną problematykę handlu ludźmi oraz zagrożeń wynikających z podejmowania pracy poza granicami kraju.

Policjant uwrażliwiał na sytuację, opowiedział o handlu ludźmi, niewolniczej pracy, do której trafiają ci, którzy zlekceważą zasady bezpieczeństwa. Aspirant ostrzegał, że należy sprawdzić pracodawcę, podał miejsca, gdzie podadzą informację o legalności osoby, firmy, która oferuje pracę za granicą.

Zwrócił uwagę młodzieży na wiele kwestii, które są niezbędne do bezpiecznego pobytu w innym kraju (poczytanie o miejscu , do którego się jedzie, adresy ambasady, zapoznanie się z obowiązującym tam prawem). Podkreślił , że przed wyjazdem nie należy m.in. podpisywać dokumentów, których treści się nie rozumie, pozostawić bliskim informację na temat miejsca pobytu, ustalić hasło- pomoc z rodziną. Uczulił młodych ludzi, by nigdy nikomu nie oddali swojego dowodu tożsamości, paszportu.
Przeprowadzona lekcja miała na celu zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży, która kończy już edukację w szkole ponadgimnazjalnej, o zjawisku handlu ludźmi oraz zagrożeniach związanych z szukaniem pracy w innym kraju.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 15:30
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.