ogólne

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystego apelu z udziałem wszystkich uczniów i pracowników szkoły, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a zatem życzymy im wytrwałości w swoich przyrzeczeniach. Dyrektor natomiast w swoim wyjątkowo krótkim przemówieniu podkreślił, że to szkoła jest dla ucznia, a nie odwrotnie. Ten dzień to okazja aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły , życzyć im samej radości i satysfakcji z efektów swojej pracy. Było też coś na wesoło w postaci rywalizacji nauczyciele kontra uczniowie i tym razem (wyjątkowo) uczniowie górą. Gratulacje !!!

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:04

Otrzęsiny 2019

Wyjątkowo dużo uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w naszym Technikum. Tradycyjnie zanim oficjalnie pierwszaki z 10 klas zostaną przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów muszą przejść otrzęsiny. Organizatorzy tejże zabawy – uczniowie klasy II mechatronik, przygotowali szereg niełatwych zadań. Pierwszaki musieli się wykazać talentem artystycznym, literackim i muzycznym , ale przede wszystkim pokazać integrację i pracę zbiorową zespołu klasowego. Wykazać się też musieli wychowawcy w konkurencji zręcznościowej. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły mamy przeróżnie utalentowaną młodzież, a szanowne jury zdecydowało, iż wszystkie klasy pozytywnie przeszły otrzęsiny. Zwycięzca jednak, może być tylko jeden, i tym razem jest to klasa I TB, czyli technik budownictwa po gimnazjum z wychowawczynią panią Moniką Dykier. Wielkie Gratulacje !!!!

DRZWI OTWARTE - podsumowanie

6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach, jak co roku o tej porze, otworzyliśmy drzwi dla młodzieży, która planuje kontynuować u nas naukę. Podobnie jak w latach ubiegłych, całemu przedsięwzięciu przyświecało hasło, które związane było z całą organizacją drzwi otwartych. W tym roku zaprosiliśmy wszystkich, niezdecydowanych jeszcze, przyszłych absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych , aby Z NAMI POUKŁADALI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ. Głównym elementem stały się puzzle, które pojawiły się przed każdą pracownią . Uczestnicy drzwi otwartych zostali również włączeni do wspólnej zabawy, ponieważ każda grupa zwiedzających, a było ich 18, musiała sprostać wyzwaniom, które postawili młodzieży opiekunowie poszczególnych pracowni zawodowych. Za każde pozytywne rozwiązanie grupa otrzymywała kolejny element układanki, który w finalnym efekcie stworzył fotografię, miejsca w szkole, które uczniowie mieli okazję zobaczyć.

Poza poszczególnymi punktami zwiedzania, nasi goście mieli również okazję porozmawiać z uczniami, absolwentami oraz nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących. Poza tym, każdy mógł spróbować swoich sił jako operator drona
i „polatać” na symulatorze.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych drzwi otwartych serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i liczymy na to, że pomogliśmy, choć w niewielkim stopniu, rozwiać Wasze wątpliwości i mamy nadzieję, że to z nami poukładacie swoją przyszłość.

!!! HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI !!!

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 22:09

„Góra Grosza” w ZSP 1

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom - „Góra grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną (w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych), oraz uświadomienie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W tegorocznej edycji zebraliśmy 460 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swój grosik do szkolnej góry.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »