ogólne

DRZWI OTWARTE - podsumowanie

6 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach, jak co roku o tej porze, otworzyliśmy drzwi dla młodzieży, która planuje kontynuować u nas naukę. Podobnie jak w latach ubiegłych, całemu przedsięwzięciu przyświecało hasło, które związane było z całą organizacją drzwi otwartych. W tym roku zaprosiliśmy wszystkich, niezdecydowanych jeszcze, przyszłych absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych , aby Z NAMI POUKŁADALI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ. Głównym elementem stały się puzzle, które pojawiły się przed każdą pracownią . Uczestnicy drzwi otwartych zostali również włączeni do wspólnej zabawy, ponieważ każda grupa zwiedzających, a było ich 18, musiała sprostać wyzwaniom, które postawili młodzieży opiekunowie poszczególnych pracowni zawodowych. Za każde pozytywne rozwiązanie grupa otrzymywała kolejny element układanki, który w finalnym efekcie stworzył fotografię, miejsca w szkole, które uczniowie mieli okazję zobaczyć.

Poza poszczególnymi punktami zwiedzania, nasi goście mieli również okazję porozmawiać z uczniami, absolwentami oraz nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących. Poza tym, każdy mógł spróbować swoich sił jako operator drona
i „polatać” na symulatorze.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych drzwi otwartych serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i liczymy na to, że pomogliśmy, choć w niewielkim stopniu, rozwiać Wasze wątpliwości i mamy nadzieję, że to z nami poukładacie swoją przyszłość.

!!! HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI !!!

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 22:09

„Góra Grosza” w ZSP 1

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom - „Góra grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną (w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych), oraz uświadomienie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W tegorocznej edycji zebraliśmy 460 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swój grosik do szkolnej góry.

lekcje edukacyjne - krwiodawstwo

Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem , który otrzymaliśmy ponownie w tym roku szkolnym, dodał nam wiatru w żagle. Pragniemy poszerzyć grono naszych krwiodawców, w związku z tym  ks. Sławomir Kulczyk wspólnie z panią Bogumiłą Hamerską postanowili zorganizować prelekcję prowadzoną przez  profesjonalistów.  A dwa dni później wizyta „kwiobusa” i pobrano ponad 10 litrów krwi !!! BRAWO

więcej informacji poniżej: kliknij  więcej

!!!SZKOŁA z ŻYCIEM!!!

Po raz kolejny zostaliśmy uhonorowani tytułem

"Szkoła z życiem".
Wszystko to za sprawą starań nauczycieli i uczniów,

a szczególnie księdza Sławomira Kulczyka,
który od 3 lat w naszej szkole jest koordynatorem wielu ciekawych przedsięwzięć.
Możemy do nich zaliczyć: zorganizowanie rejestracji dawców szpiku kostnego,

współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku,
a w tym roku zorganizowanie w szkole zajęć warsztatowych dla młodzieży
na temat zdrowia prokreacyjnego, zorganizowanych we współpracy
z Ministerstwem Zdrowia pod nazwą „W stronę dojrzałości”.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »