89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Absolwenci ZSP 1 idą w świat.

 

 

 

 

 

 

 

Piątek 27 kwietnia to dzień, w którym pożegnaliśmy kolejny bardzo dobry rocznik absolwentów. Świadectwa ukończenia szkoły otrzymali uczniowie czterech klas technikum i jednej liceum. Sala sportowa, gdzie zazwyczaj biegają uczniowie w krótkich spodenkach, w ten dzień wyjątkowo przepełniona była młodzieżą w pełnej gali. Swoją obecnością zaszczycił maturzystów pan starosta Stanisław Skaja, przedstawiciele policji i wojska, Rady Rodziców oraz grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Podczas uroczystości z rąk pana dyrektora i pana starosty wyróżnienia odbierali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce a ich dumni rodzice listy gratulacje. Specjalne podziękowania skierowano do uczniów wyjątkowych w dziedzinie nauki , sportu oraz aktywności społecznej na rzecz innych. Całość uroczystości uświetnił duet muzyczny - Kamila i Jakub oraz grupa teatralna, która odegranym skeczem pt "Matura" dodała maturzystom z przymrużeniem oka wiary w siebie. Ze strony absolwentów padło mnóstwo miłych słów pod adresem nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły (były też łzy wzruszenia) - jak ten czas szybko minął....... Dziękujemy za lata spędzone w naszej szkole i życzymy aby uśmiech gościł na Waszych twarzach podczas odbierania świadectw dojrzałości.

 
Politechnika Gdańska w ZSP1

23 kwietnia 2018 r. uczniowie III i IV klas informatycznych i elektronicznych spotkali się z przedstawicielem studentów Politechniki Gdańskiej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kariera na ETI”.

Tegoroczni maturzyści dowiedzieli się o kierunkach na wydziale ETI i warunkach podjęcia studiów, zaś uczniom klas młodszych przedstawiono najnowsze technologie.

Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 18:49
 
wywiadówka - kwiecień 2018

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Z RODZICAMI

26 kwietnia 2018 r. (czwartek)

godz. 1630

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 13:05
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego „ Dyktando o Pióro Filomatów”

27 marca 2018 roku uczniowie pierwszej klasy Technikum Informatycznego Krzysztof Łuszczak i Hubert Pawlak wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Języka Angielskiego „ Dyktando o Pióro Filomatów”. Uczeń naszej szkoły Hubert Pawlak awansował do finału! Serdecznie gratulujemy !!!!

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 08:03
 
Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”

12 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2018”.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Alicja Adamczyk

Maciej Kowalczyk

Maciej Laskowski

Do finału dostali się uczniowie: Alicja Adamczyk oraz Maciej Kowalczyk i zajęli następujące miejsca:

Alicja Adamczyk - miejsce siódme

Maciej Kowalczyk - miejsce dziewiąte

Gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: Adam Drabek

Więcej zdjęć-kliknij zdjęcie!

Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 08:52
 
ZSP 1 dla GIMNAZJALISTÓW

7 kwietnia, w piękną słoneczną sobotę, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach (popularna „Jedynka na Kościerskiej”) gościł w swoich progach młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

Zwiedzanie rozpoczęło się od sali sportowej, tam zebranych przywitał dyrektor szkoły Adam Krause, który w wyczerpujący sposób przedstawił kierunki naboru na rok szkolny 2018/2019 i wyjaśnił gimnazjalistom, dlaczego bycie zawodowcem, to dobry wybór na lata. Następnie poinformował, że specjalnie dla gości „Jedynka” przygotowała wyzwania rodem z popularnego telewizyjnego show „Agent”, a zadaniem młodzieży będzie zdobycie jak największej liczby Jokerów

Odwiedzający zostali podzieleni na 10 grup. W każdej pracowni czekało na grupę zadanie,       z którym gimnazjaliści musieli się zmierzyć. Uczniowie ZSP 1 wspólnie z opiekunami przygotowali takie wyzwania jak: wrzucanie piasku do betoniarki na czas, uruchomienie symulatora elektrowni wiatrowej, ułożenie w kolejności od najstarszego do najmłodszego nazw systemów operacyjnych komputera, złożenie modelu narządów ludzkich na czas i wiele, wiele innych. Młodzież doskonale bawiła się, rozwiązując zagadki, a tym samym zaskakiwała nauczycieli swoją kreatywnością. Wszyscy dzielnie walczyli o zdobycie jak największej liczby Jokerów. Jak okazało się na końcu, trudno było wyłonić zwycięską grupę, toteż wszyscy otrzymali drobną nagrodę.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie serdecznie dziękują za odwiedziny      i wspólną zabawę oraz zapraszają do kontynuowania nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach, ponieważ zawsze trzeba stawiać na mocną kartę,       a zawody oferowane przez „Jedynkę”, to zdecydowanie dobry wybór na lata.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naboru na stronie szkoły

www.zsp1.chojnice.pl.

fotorelacja: kliknij zdjęcie

Poprawiony: niedziela, 08 kwietnia 2018 21:37
 
Dzień OTWARTY w ZSP nr 1

Gimnazjalisto


marzysz o zgłębianiu tajników elektryki, elektroniki, mechaniki i mechatroniki? Interesujesz się informatyką?


Ciekawi Cię, w jaki sposób można korzystać z zasobów energii naturalnej?


Chcesz zaprojektować i wybudować własny dom?


Jeśli tak, to 7 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 zapraszamy na ulicę Kościerską 11 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Pomożemy Ci wybrać wymarzony kierunek dalszego kształcenia.


Zaplanuj z nami swoją przyszłość!


 
Z wizytą na Politechnice Gdańskiej

21 marca 2018 r. uczniowie klas informatycznych zwiedzali Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze studentami i wykładowcami uczelni. Uczestniczyli w pokazach w laboratoriach: sieci komputerowych, animacji Motion Captur, innowacyjnych zastosowań informatyki, robotów przemysłowych, robotów mobilnych, udźwiękawiania filmów, technologii VoIP.

To nie koniec naszych spotkań ze studentami Politechniki Gdańskiej. Konsekwencją tego wyjazdu jest przystąpienie naszej szkoły do projektu „Kariera na ETI”. Ma ona na celu zachęcić tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów na jednym z kierunków, jakie oferuje wydział, zaś uczniów pozostałych klas do zainteresowania najnowszą technologią.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 35

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.