89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
NAJLEPSZE !!!TECHNIKUM !!! w POWIECIE CHOJNICKIM

 

Kolejny raz ZSP nr 1 w Chojnicach najlepszym technikum w powiecie chojnickim , 10 miejsce w województwie pomorskim i 242 miejsce w Polsce. Awansowaliśmy o kolejne 12 miejsc w Polsce . Jest to zasługa wszystkich uczniów i nauczycieli .

DZIĘKUJEMY !!!

 
CERTYFIKAT dla ZSP nr 1 w Chojnicach

28 listopada 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą #POMORSKA KOMÓRKOMANIA#, której organizatorem jest Fundacja DKMS. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. W całym województwie pomorskim wzięło w nim udział 49 szkół – wśród nich jesteśmy i my . W związku z tym miło nam poinformować, że został nam przyznany  Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji #komórkomania, zarówno potencjalnym dawcom jak i wolontariuszom.

 
"WIGILIA-JASEŁKA 2017"

Każdego roku w naszej szkole jasełka są wyjątkowe. Podobnie było i tym razem. Zaskakujący był fakt, iż wśród odgrywanych postaci zabrakło Matki Boskiej, Świętego Józefa a nawet samego Jezuska. W zamian przedstawiono nam, jak wygląda wigilijny dzień w normalnej polskiej rodzinie z zachowaniem tradycyjnych obrzędów i zwyczajów.

Wzorem rodziny z jasełek, również w naszych klasowych rodzinach odbyły się spotkania wigilijne,a podczas łamania się opłatkiem życzyliśmy sobie zdrowia, radości, wzajemnej życzliwości .......... oraz spełnienia marzeń w nowym roku.

 
Szlachetna paczka

W tym roku naszą szlachetną paczkę przygotowaliśmy dla Mariusza i jego brata , których los , szczególnie w mijającym roku nie oszczędzał.  Ich marzenia były całkiem zwyczajne a odzew wśród uczniów , nauczycieli a nawet absolwentów przerósł wszelkie oczekiwania. I tak całe mnóstwo pięknie zapakowanych prezentów wraz z serdecznymi życzeniami powędrowały do celu. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się również do akcji Polacy Kresowym Straceńcom,  w ramach której zorganizowano pomoc dla żołnierzy walczących o wolną Polskę mieszkających  za wschodnią granicą . Zebraliśmy 9 paczek z żywnością, a do każdej z nich dołączyliśmy kartkę  z życzeniami . Piękne gesty pomocy dla potrzebujących. Wielkie podziękowania !!!

 
Świąteczna kartka

Hospicjum to szczególne miejsce na ziemi, gdzie życie przeplata się z przemijaniem, a szczęście udaje się odnajdywać w bardzo prostych rzeczach: bliskości, obecności, ciepłej herbacie przy łóżku, kołysance wyśpiewywanej półszeptem przez mamę, czułym uścisku taty .....Jedną z tych prostych rzeczy było wykonanie przez uczniów naszej szkoły świątecznych kartek z życzeniami prosto z serca dla dzieci będących pod opieką Hospicjum Pomorze Dzieciom. Niech nigdy nie zabraknie w Naszej codzienności małych cudów, by nie szukać szczęścia, ale odnajdywać je w każdej chwili.

https://m.facebook.com/zsp1chojnice/posts/1530423490326274?notif_id=1513798436315938¬if_t=page_wall&ref=notif

 
Krzyżówka bożonarodzeniowa i mandarynki

W czwartek 21 grudnia b.r. wszyscy odwiedzający bibliotekę szkolną mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych.  Prawie 50 uczniów rozwiązało świąteczną krzyżówkę i odgadło hasło – w nagrodę częstowali się mandarynkami życząc sobie nawzajem wesołych świąt!

 
ZSP nr 1 im. TOW „ Gryf Pomorski”: żywa lekcja historii po raz kolejny

12 grudnia 2017r następna grupa młodych chojniczan -  uczniów naszej szkoły - spotkała się z Romanem Stegartem.  Uczestnik historycznych protestów robotniczych w 1970 i 1980 roku, świadek stanu wojennego, a obecnie pracownik Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” opowiedział im o wydarzeniach, w których osobiście brał udział.

więcej poniżej:

 

Więcej…
 
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

13 grudnia 2017r. o godz. 12.15 w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. W konkursie udział wzięło 22 uczniów  z 6 klas. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maksymilian Kosobucki z kl. I TI b

II miejsce – Przemysław Kosiedowski z kl. I TI b

III miejsce- Kajetan Kroplewski z kl. I TI b

Gratulujemy i zachęcamy do kolejnych konkursów organizowanych w bibliotece szkolnej!

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 15 z 22

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.