Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
REKRUTACJA 2016 / 2017 - nowy kierunek kształcenia w zawodzie

argaiv1394

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego nowy
kierunek przygotowanego przez firmę SPR-POLSKA Sp. z o. o.,
która objęła patronatem klasę:

technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - oglądaj

Ogólnopolski Test Informatyczny

Ogólnopolski Test Informatyczny (OTI) to inicjatywa zorganizowana specjalnie na 35-lecie PTI. W tym roku w miejsce popularnego konkursu T.I.K?-TAK! chcemy zaproponować zmierzenie się z ze swoją wiedzą, kompetencjami i umiejętnościami, z zakresu technologii informacyjnej oraz informatyki nie tylko uczniom. Każdy chętny, będzie mógł wykonać test, wybierając jeden z trzech poziomów zaawansowania:

- podstawowy (e-Obywatel)

- rozszerzony

- zaawansowany

W trakcie testu wylosowanych zostanie 50 pytań, na które odpowiadać można w czasie nie dłuższym niż 7 minut. Test dostępny będzie w systemie on-line, do którego odnośnik umieszczony zostanie na stronie głównej OTI. Rezultatem wykonania testu będzie informacja o osiągniętym wyniku oraz dyplom generowany w formie pliku *.pdf. Wyniki osób, które wyrażą na to zgodę, uwzględnione będą w publicznych rankingach publikowanych na stronie Testu.

Uroki kaszubszczyzny

Troje tegorocznych maturzystów z klasy III LOP, Paulina Lubińska, Dagmara Orzłowska i Patryk Jutrzenka Trzebiatowski, uczestniczyli w dniach 14-17 kwietnia br. w warsztatach regionalnych „Remusowa kara” w Chmielnie. Aby zakwalifikować się na ten ciekawy wyjazd, uczniowie wykonali pracę  konkursową polegającą na przeprowadzeniu sondy ulicznej i opracowaniu materiałów filmowych. Zadaniem osób biorących udział w sondzie było przeczytanie fragmentu powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”. Może nie byłoby to trudne, gdyby nie fakt, że czytano w Chojnicach po kaszubsku! Organizatorem warsztatów był Klub Studencki „Pomorania” w Gdańsku.

Młodzież poznała tajniki kaszubskiego rzemiosła oraz kultury i sztuki regionu. Sporo czasu poświęcono nauce języka i literatury. W zakładzie ceramicznym państwa Neclów nasi uczniowie przekonali się, że nie święci garnki lepią. Ciekawa była również nauka malowania na szkle. Spotkanie młodych miłośników Kaszub miało też integracyjny charakter. Nauce towarzyszyła bowiem zabawa, np. gra w bardzo popularną baśkę.
Warto było poznać uroki kaszubszczyzny i urodę regionu!

Kazimierz Jaruszewski

GALERIA ZDJĘĆ>>

Poprawiony: niedziela, 08 maja 2016 17:43

Konkurs ortograficzny rozstrzygnięty!

W dniu 17 marca 2016r. odbyła się XII edycja konkursu ortograficznego o tytuł
MISTRZA ORTOGRAFII POLSKIEJ ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  NR 1 W CHOJNICACH

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Ciesielski z kl. III TEC
II miejsce – Martyna Kosiedowska z kl. II LOP
III miejsce – Monika Krzoska z kl. II LOP

Wręczenie nagród odbyło się 18 kwietnia br. w bibliotece szkolnej.
Laureaci konkursu reprezentowali szkołę w Powiatowym Dyktandzie „ O złote pióro”.
Konkurs zorganizowały mgr Beata Bruska i mgr Anna Kowalkowska.
Zwycięzcom gratulujemy!!! Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2016 08:21

Konkurs wiedzy o Makbecie Williama Szekspira rozstrzygnięty!

Z okazji 400-lecia śmierci Williama Szekspira w bibliotece szkolnej uczniowie

mogli sprawdzić swoją wiedzę  o Makbecie.

Test konkursowy wypełniło 37 uczniów z 9 klas.

Maksymalna ilość punktów możliwych do zdobycia wynosiła 12.

Test najlepiej rozwiązali uczniowie:

Katarzyna Borowska   z kl. II LOW,

Aleksandra Gajda z kl. II LOW

oraz Mateusz Lica   z kl. III TB uzyskując 10 punktów. Zwycięzcom gratulujemy!

Wycieczka do Gdyni.

Dnia 15.04.2016 uczniowie klasy III TEE/TEC z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach byli

na wycieczce w Gdyni,zorganizowanej przez wychowawczynię, panią Katarzynę Słubik oraz nauczycielkę

fizyki panią Wioletę Ciepluch-Trojanek.

Uczniowie mieli możliwość udziału w Dniu Otwartym na Akademii Morskiej w Gdyni.

Zostali podzieleni na grupy i pod

kierunkiem wyznaczonych przez Uczelnię osób zwiedzali laboratoria Wydziału Elektrycznego AMG

i brali udział w wykładach.

Jedną z grup oprowadzał po Uczelni absolwent naszej szkoły, obecnie student drugiego

roku Wydziału Elektrycznego AMG –

Dominik Gornowicz.

Poprawiony: niedziela, 08 maja 2016 17:40

Wycieczka do Szczytna

Dnia 16.04.2016 roku, grupa uczniów z klasy policyjnej wybrała się na Dzień Otwarty do Wyższej Szkoły Policji
w Szczytnie
https://www.wspol.edu.pl/e/index.php/aktualnosci/231-dzien-otwarty-wspol.html . Dowiedzieliśmy się wiele o szkole, została przedstawiona praca kółek działających na terenie uczelni. Bardzo zainteresowały nas pokazy pierwszej pomocy i strzelnica. Dzięki studentom i wykładowcom została nam przybliżona praca uczelni.

Dzień Otwarty

Tekst: M.Kosiedowska

Poprawiony: środa, 20 kwietnia 2016 08:24

Sukces uczniów Technikum Budowlanego w Chojnicach!

W dniach 15-16 kwietnia 2016r. w Ostrzeszowie odbył się XXIX Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Dwóch uczniów reprezentowało Technikum Budowlane przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach -Mateusz Jeżewski uczeń klasy III oraz Filip Tyma uczeń klasy IV.

Obaj uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i uzyskali tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Jednocześnie zdobyli indeks na wyższe uczelnie techniczne na kierunki budowlane. Uczniów przygotowywała mgr inż. Bernadetta Kubiszewska.

Chcemy nadmienić, że uczniowie Technikum Budowlanego już wielokrotnie reprezentowali szkołę na zawodach centralnych i zdobywali najwyższe laury.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »